מגזין גברת

ארון בתוך ארון / קורן עירית

07/01/2008
"החזיון שהיה לי באותו רגע היה של יהושע שמקיף את יריחו ותוקע בשופר והחומות נופלות. החומות העצומות האלה מידרדרות למטה במוח שלי, ומה שהיה מאחוריהן היה אותיות ניאון בגובה עשרים רגל שאומרות לי: `את לסבית!!! את לסבית!!!` ולא יכולתי, הייתי פשוט בהלם, לא ידעתי מה לחשוב..."
ספר זה חושף את סיפוריהם של הומוסקסואלים ולסביות דתיים. כיצד מתמודדים עם הגילוי הזה מול עצמם, מול משפחתם ומול החברה, מדוע הם מתעקשים להישאר בתוך עולם דתי שמסרב להכיר בזהותם המינית ובזהותם בכלל: מה גורם להם להישאר בתוך הזהות הכפולה והסותרת הזו - המינית והדתית, ומה הן הדרכים שהמציאו לעצמם כדי להתמודד עם כפילות זהויות זו.
הספר מבוסס על עבודת מחקר שפורשת את סיפוריהם של 16 גברים ונשים - סיפור כאבם, שמחתם והתמודדותם. הספר אינו נכתב כתזה אקדמית ואינו מתיימר להציע פתרונות הלכתיים, חינוכיים או חברתיים לסוגיה הסבוכה של הומוסקסואלים דתיים החיים בחברה הדתית. הוא מנסה לשקף את העולם הדתי על רבדיו השונים ומבקש לשקף תופעה קיימת, גם אם לא מדוברת.

ספרה של קורן הוא אחד מניצניה של התעסקות אקדמית, עיתונאית ותרבותית בתחום האקזוטי, והמסקרן במידת-מה, של הומוסקסואלים דתיים. הספר מצטרף לסרט "לפניך ברעדה" שעסק בחייהם של הומוסקסואלים ולסביות אנגלוסקסים חרדים, לכתבה שפורסמה לא מכבר במוסף השבועי של "מעריב" על הפורום האינטרנטי "גייז דתיים", לגיליון של "הזמן הוורוד" (עיתון אגודת הההומואים והלסביות), לראיון עם קורן עצמה במוסף "הארץ" עם צאת הספר, ולמספר הולך וגדל של עבודות אקדמיות.

מחיר באתר גברת 84 ₪ כולל משלוח
בשיתוף עם ספרות גאהסה"כ תגובות לכתבה זו : 0 הוסיפי תגובה |   שלחי לחברה