מגזין גברת

אירוע השקת התוכנייה של הפסטיבל הבינלאומי ה-9 לקולנוע גאה

03/05/2014
תוכניית הפסטיבל הבינלאומי ה-9 לקולנוע גאה תחשף לראשונה באירוע חגיגי ב-7 במאי בסינמטק תל אביב

התחלת האירוע: 21:00
רכישת כרטיסים בטלפון 03-6060800 שלוחה 9
או דרך טיקטנט

מנהל הפסטיבל יאיר הוכנר יציג קטעים וטריילרים מהסרטים המרכזים שיוצגו בפסטיבל שיתקיים בפעם התשיעית ביוני (7-16). כמו כן יוצגו האורחות והאורחים המרכזיים שינכחו בפסטיבל השנה.
לראשונה גם ייחשף הפרומו של הפסטיבל ותחולק התוכנייה המודפסת. מאז שיצא הסרט "לשבור את הקרח" הנוצרים השמרנים בארה"ב יצאו נגדו בטענה שמדובר בתעמולה לנורמליזציה וקבלה של הומוסקסואלים בחברה. בין היתר, טענו ששיר הנושא מדבר על יציאה מהארון וקבלת הנטייה המינית ההומוסקסואלית וכן דנו בכך שהבחירה של אלזה לדחות מחזרים גברים היא בעצם רמיזה על הנטייה המינית ההומוסקסואלית שלה. הם טענו גם שהסרט מעודד מין עם חיות באופן שבו הוא מציג את מערכת היחסים הקרובה בין כריסתוף לסוון. ב-7 במאי נשיק את תוכניית הפסטיבל באירוע חגיגי שבסופו הקרנת תלת מימד באנגלית לסרט האנימציה מצליח בכל הזמנים – לשבור את הקרח.

"לשבור את הקרח"

הקרנת תלת מימד לסרט האנימציה המצליח בכל הזמנים
זוכה פרס האוסקר 2014 לשיר הנושא טוב ביותר ולסרט האנימציה הטוב ביותר
פרס גלובוס הזהב 2014 לסרט האנימציה הטוב ביותר
פרס באפט"א 2014 לסרט האנימציה הטוב ביותר
זוכה ב 32 פרסים נוספים
אולפני האנימציה של וולט דיסני מציגים קומדיית הרפתקאות מוזיקלית סוחפת ומרגשת. כשנבואה לוכדת ממלכה בחורף נצחי, אנה נסיכה צעירה ואופטימית חסרת מורא, מתחברת עם מוכר הקרח, כריסטוף והאייל שלו סוון. ביחד הם יוצאים למסע במטרה למצוא את אחותה של אנה, אלסה מלכת השלג, ולשים סוף לכישוף הקר שלה. הם פוגשים בדרך טרולים מכושפים, איש שלג מצחיק בשם אולף ונאבקים גם באויבים מבית. כוכבת מחזות הזמר בברודווי, אידינה מנזל המדבבת את מלכת הקרח אלסה זכורה מהופעותיה הבלתי נשכחות במחזות הזמר Rent ו-Wicked . היא השתתפה בסדרה GLEE ובסרט נסיכות נוסף של דיסני – "מכושפת". גם כאן כמדבבת היא כובשת בעזרה קולה המסחרר את ליבם של הצופים.
בימוי: כריס בק, ג'ניפר לי
משחק: קריסטן בל, ג'ונתן גרוף ואידינה מנזל
ארה"ב, 2013, 102 דקות, אנגלית עם תרגום לעבריתסה"כ תגובות לכתבה זו : 0 הוסיפי תגובה |   שלחי לחברה