מגזין גברת

לסבית קטלנית THE GREY ZONE

13/09/2012


לסבית קטלנית הינו אירוע קולנוע לסבי ישראלי עצמאי, המתקיים בהצלחה אחת לשנה, זו השנה החמישית, ומביא למודעות את היצירה הנשית והלסבית על גווניה. הפסטיבל מציג סרטים קצרים וארוכים, תיעודיים ועלילתיים, לצד תערוכת אמנות. במהלך השנים הוקרנו בו מעל 20 סרטים קצרים, כולל הקרנת בכורה עולמית לפיצ'ר הלסבי הישראלי הראשון, ג'ו + בל, בבימויה של רוני קידר, ועשרות יצירות אומנות של אומנים ואומניות מובילות בישראל.

לאור הביקוש, וההד התקשורתי הרחב, "האוזן השלישית" השיקו את אסופת הסרטים מהפסטיבל על גבי DVD שמוצע להשכרה ומכירה בכל רחבי הארץ. זוהי הפעם הראשונה בארץ בה רואה אור אסופת סרטים המבוססת על טהרת היצירה הנשית. לסבית קטלנית גירתה את התעניינות הציבור הרחב, הקהילה הלהט"בית והאמניות לעשייה ונוכחות בפסטיבל. אנו רואות באירוע זה, שבשנתו החמישית כבר נחשב לאירוע מוכר ומוביל בקרב הקהילה, הזדמנות לפריצת דרך ולהתרחבות תרבותית תוך קידום של יצירה קולנועית לסבית ישראלית.
לסבית קטלנית היווה קרש קפיצה ליוצרות לסביות צעירות, שכיום הפכו ליוצרות נחשבות בעולם הקולנוע הישראלי. הפסטיבל האמין, תמך והקרין לראשונה את סרטה של רוני קידר, ג'ו + בל, שכיום מועמד לאוסקר הישראלי, טייל בפסטיבלים רבים ברחבי העולם, והוא אחד מהסרטים הנמכרים ביותר בז'אנר הלסבי באינטרנט. בנוסף הקרינו בו יוצרות מוכשרות כמו מיכל ויניק, שסרטה הקצר הראשון "פיתיון" הוקרן באירוע הראשון, וכיום מוקרן בו סרטה הקצר השני, "סרק". מיכל ויניק עובדת בימים אלו על סרט באורך מלא. כמו כן הוקרנו סרטיה של דנה גולדברג, "אלפא" ו"אליגטור", ואנו גאות להקרין השנה את סרטה הראשון באורך מלא, "אליס".

האירוע יתקיים בבית ציוני אמריקה, ביום שבת, 13-10-12, בשעות 17:00 ו-20:00. (שתי הקרנות זהות).

התמה המלווה את הפסטיבל השנה היא העיסוק ב"תחום האפור" של החיים והיצירה הלהטב"קית. יוקרנו שני סרטים קצרים, סדרת מערכונים לסביים, ואליס - סרט באורך מלא  בבימויה של דנה גולדברג, זוכה פרס התסריט והשחקנית בפסטיבל ירושלים 2012. את האירוע תלווה כבכל שנה בתערוכת אומנות באוצרות מאיה האן.הסרטים המוקרנים בפסטיבל
  
 
סרק - בימוי : מיכל ויניק - (2011, 22 דק')
שתי נערות יוצאות לעיר הגדולה תל אביב. האחת רוצה להשיג משהו לעשן, השניה משתוקקת לאבד את בתוליה.

מי את - בימוי : ורוניקה ניקול טטלבאום - (2012, 15 דק')
אנה שזה עתה נפרדה מזוגתה מתקשה למצוא עיסוק אחר בחיים חוץ מלהתבונן עליהם מהצד. מידי יום היא מתעדת את הרחוב מחוץ לחלונה. תקווה חדשה נולדת כאשר אישה אחת עוברת לבניין ממול.

ככה אנחנו עושות את זה - שני פרקים מתוך סדרת מערכונים - (2012)
יוצרות : מיכל בלס, מור יוגב, נעמי עידן, קול (מיתר) קולטון

סדרת מערכונים של ארבע יוצרות אשר מביאות למסך את עולמן.

סרט באורך מלא - אליס - בימוי : דנה גולדברג (2012, 82 דק')
זוכה פרס התסריט והשחקנית בפסטיבל ירושלים 2012
ימיה של אליס בת ה- 38 עוברים עליה בשינה. עבודה בשעות הלילה בפנימיה שיקומית מספקת לה תירוץ זמין, המכסה על שחיקה וקהות רגשית. יגאל, בעלה, חש בודד ומיוסר מול יחסה הצונן והזעם הולך ומצטבר בו. אלי, בנה בן ה- 9, משווע לאהבתה.
אליס ממעיטה בתקשורת עם הבנות בפנימייה ומקפידה למלא אחר הדרישות הבסיסיות של תפקידה: חלוקת תרופות, פיקוח על ארוחת הערב ועל שעת המקלחת. לאחר כיבוי האורות, בחדרה הקטן שבמתחם הצוות, פוגשת את יואל, אהובה. על מיטת היחיד הצרה מתעוררת תשוקה לחיים אחרים, למה שיכול היה להיות. הגעש הרגשי בעולמן של הבנות ניצב כמראה למול שממון חייה של אליס, ואינו מאפשר לה לעמוד מהצד זמן רב. קריאת תגר מצד נערה דומיננטית ותלותה של אחרת סוחפות אותה למשולש כוחות שהשלכותיו הרסניות.

 
סה"כ תגובות לכתבה זו : 3 הוסיפי תגובה |   שלחי לחברה

1. תודה לאתר גברת!
לסבית קטלנית (14/09/2012)
2. האם 60 ש"ח לאדם/מה זה לכל המפרט של הסרטים כפי שמופיע לעיל? תודה (ל"ת)
צלי (09/10/2012)
3. לצלי
איילת (10/10/2012)