מגזין גברת

פאקינג דיפרנט תל אביב

01/08/2008
"פאקינג דיפרנט תל אביב" - פתח את פסטיבל הקולנוע הלסבי הומו בי וטרנס
פרויקט "פאקינג דיפרנט תל אביב" פתח בבכורה עולמית את פסטיבל הקולנוע הלסבי הומו בי וטרנס ב- 24 ביוני בסינמטק ת"א.
לפרויקט הבין-לאומי שצולם בשנים האחרונות בברלין ובניו-יורק והשנה, הצטרפה לראשונה גם תל אביב. "פאקינג דיפרנט תל אביב" הוא הפרק השלישי בפרויקט הבינלאומי "פאקינג דיפרנט", ששני חלקיו הראשונים הופקו בברלין (2005) ובניו יורק (2007). בעקבות ביקורו בפסטיבל התל-אביבי השנתי לסרטים הומו-לסביים בקיץ האחרון, החליט המפיק הגרמני כריסטיאן פיטרסן להזמין יוצרים מקומיים לקחת חלק בגרסה הישראלית של הפרויקט. במאיות לסביות הוזמנו ליצור סרטים קצרים על האופן שבו הן תופשות אהבה ומיניות הומואית, ומנגד, קולנוענים הומואים הוזמנו ליצור סרטים קצרים על תשוקה ומיניות לסבית. בכל עיר הופקו 14 סרטים קצרים, ואלה קובצו יחד ליצירה אחת. היוצרים התבקשו להציע רעיונות לסרטים באורך של שלוש עד שבע דקות ובתקציב דל במיוחד - עד 200 דולר. המקבץ משלב שלל סגנונות וז'אנרים קולנועים: תיעודי, עלילתי וניסיוני.
בעוד שבגרסה הגרמנית של "פאקינג דיפרנט" היו סצינות של סקס, על סף הפורנו, והגרסה הניו-יורקית נטתה יותר לכיוון האוונגרד - הגרסה הישראלית של הפרויקט מקבלת פן שמרני יותר. "הרעיון המקורי היה לתת להומואים ולסביות ישראלים ליצור סרטים אנרכיסטיים וקוויריים, אבל רוב הסרטים אצלנו שמים דגש דווקא על הסיפורים והדמויות ומתמקדים בעלילה ובאווירה", הוא אומר. "בניו יורק ובברלין השתוללו, אבל הישראלים כנראה עדיין לא משוחררים מספיק". לדברי יאיר הוכנר מנהל הפסטיבל

להדפסת קופון הנחה לגולשות גברת

רשימת הסרטים המשתתפים בפרויקט:

blood money
בימוי: אלעד זכאי משחק: אוולין הגואל, אליענה בקייר, שורטי
סרט קודר ואלים המתאר לילה דרמטי בחייהן של בנות זוג צעירות במהלכו נכנסת אישה מסתורית לחייהן ומשנה את עולמן.
 
סקס פוליטי
בימוי: הילה בן ברוך, משחק: מאור אלימלך, עמית לוי
יוסי וצוף נפגשים לדייט נוסף, פוליטיקה עולה כנושא לשיחה ועמדותיהם מתנגשות, מכאן מתפתחת שיחה שתיקח אותם לכיוונים מפתיעים.

פריים ריק
תסריט ובימוי: ערן קובליק קידר וריקרדו רויסטשר,
יום לפני צילומים של סרט לסבי אירוטי, מודיעות השחקניות לבמאי שהן נסוגות מהשתתפותן. כל מה שנותר לצלם זה את הלוקיישן הריק מאדם. מה שאמור היה להכיל בתוכו פנטזיה מינית של האחר, נותר כמרחב של אוננות.

ניסו
בימוי ותסריט: חגי אייד, משחק: חגי אייד, ליאת אקטע
סיפורו של ניסו, גבר שנולד כאישה, ניצה, ועבר במהלך חייו טיפולים וניתוחים לשינוי מין. ניסו מספר על חוויותיו כילדה גברית ועל אהבת חייו, לאירית, שעזבה אותו בגלל שהפך לגבר. הוא שר על בדידותו ועל געגועיו לאהובתו, פסקול הסרט כולל עיבוד וביצוע מחודש לשיר "נזכר אני במבטך".

יוסי ויסמין
בימוי: ניר נאמן, תסריט - ניר נאמן, איתמר אשפר, משחק: נוריה ויטאל,
יוסי נער הומו יושב לבד. פעם, יסמין, חברתו הטובה ביותר שהיא גם לסבית הזהירה אותו שלא להתמסר ככה סתם. הם היו אז בני 17, יוסי ויסמין חברתו ישבו, צחקו ודיברו בחרוזים, אחר כך דיברו קצת ברצינות, על אהבה ומין - ומה בא קודם.

אשפ"ה
תסריט ובימוי: יוסי בראומן, משחק: טלולה בונט (בתפקיד נינט טייב), דנה קרדיטורו ומישל אדרי
דנה ומישל, זוג לסביות, חוטפות את נינט טייב ערב השתתפותה כנציגת ישראל באירוויזיון בירושלים. בתמורה לשחרורה הן דורשות את שחרורה לחופשי של האקסית של דנה, המחבלת הפלסטינית שורוק, שכלואה בישראל.

שאינה תלויה בדבר
בימוי ותסריט: סאי גל ואביטל ברק, משחק: רן בר צבי, טל קלאי, שמואל הלפרין
בחור ישיבה חרדי אדוק ובארון, ביום המכריע של חייו בו הוא מתמודד לראשונה עם המיניות ההומוסקסואלית שלו הנחשבת אסורה במסגרת הדת והחברה בה הוא חי, בגבול הדק בין אמונה ומסורת אל מול נטיות הלב והגוף.

להיכנע Désarmé
בימוי: נובמבר וונדרין, משחק: עופר רגירר, אוסיו לירוי
שגרת ההוללות של כוריאוגרף הומו חתיך מתערערת במפתיע כשרקדן חדש, צרפתי, מגיע ללהקה, והכוריאוגרף נמשך אליו. כשהוא מגלה שהרקדן הוא בעצם טרנסג'נדר - גבר שהיה אשה - נאלץ הגיבור לבחון מחדש את הגבריות שלו עצמו ומגמיש את הגדרת הגבריות שהוא מחפש אצל בני זוגו.

thought about
בימוי: גלית פלורנץ, לחן גיטרה , קלידים - גלית פלורנץ, צ'לו - הילה הרמתי, שחקן - אלאן גולדנברג 'צילום ועריכה - גלית פלורנץ
עבודת האודיו ויזואל של גלית פלורנץ

CHERCHEZ LA FEMME
בימוי: סיון לוי ואייל ברומברג, צילם אמנון זלאייט, תאורנים ראשיים: גלי רשף ושוקי פז, צלם סטילס: עומר מסינגר
הסרט חוקר כיצד נראית מערכת יחסים בין שתי נשים. האם יש ייחוד במערכת יחסים כזאת ובראייה של אישה אחת את האחרת? או שמא גם מערכות היחסים ההטרו וההומוסקסואליות פונות לאותו כיוון עמוק וכואב מעין זה? X ו-Y נפגשות בפאב לסבי אפל ומנוכר, ייצוג אחד של העולם הלסבי, ומצליחות ליצור עולם אינטימי וענוג בתוך עננה של בדידות ללא צורך במילים, עולמן גם לא חף מיחסי כוחות ורוע, אך מכיל בתוכו מערכת יחסים שלמה וטהורה המתרחשת בין שתי נשים.

ספסל ימין ושמאל
בימוי: יאיר הוכנר, משחק: אביטל ברק, ליאת אקטע, גילה גולדשטיין
בוקר אביבי, גילה גולדשטיין מגיעה לגן מאיר עם מגזין לשבת על ספסל וליהנות מהשמש והשקט, אבל אז מגיעות שתי מפגינות אחת שמאלנית והשנייה ימנית והקרב מתחיל!

עמנואל
בימוי וצילום: סטפני אברמוביץ
סרט תיעודי. עמנואל, בן 22, סטודנט למוסיקה, רגיש ובוגר, משווע לאהבת אמת, כזו שתישאר לעד. אך עמנואל, מוצא עצמו מתאהב שוב ושוב בגברים לא פנויים, כאלה העוזבים תמיד בבוקר שאחרי. את תסכוליו, מוציא עמנואל על הבמה, כאשר הוא לובש את דמותה של בריג'יט דה לה רו, מלכת דראג ירושלמית, שלא עושה חשבון לאף אחד. בריג'יט, בניגוד מוחלט לעמנואל, היא זו הנוטשת את גבריה מידי בוקר. היא גם זו העומדת בדרכו, להשיג את מבוקשו – אהבת אמת.

מקלט ציבורי
בימוי: יסמין מקס, משחק: יואל נוי, יוסי אלמוג
דניאל הצעיר מגיע לתל-אביב באוטובוס. הוא מטמין את הכיפה בכיסו, ומלווה במצלמתו מתחיל לעקוב אחר עופר, שדרן הרדיו החביב עליו. דניאל מתכנן כי זה יהיה הלילה הראשון שלו עם גבר. מה שנראה כעוד מפגש מיני בגן ציבורי, הופך במהרה למפגש חברי כאשר הגן מהווה עבורם מקלט ציבורי ללילה, עד שדניאל נרדם על ברכיו של עופר. בכניסה לגן החשמל אפשר למצוא שלט קטן המכוון לעבר המקלט המקומי, ומרמז על מטרתו המרכזית של הגן: מקלט ציבורי.


לפרטים על הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע הלהט"ב


לאתר הפרויקט הראשון- ברלין


להדפסת קופון הנחה לגולשות גברת

סה"כ תגובות לכתבה זו : 0 הוסיפי תגובה |   שלחי לחברה